Balor Games gaat zich focussen op de triple-I games

-

Waar Ubisoft de term 'quadruple-A' heeft gepionierd moet ik eerlijk zeggen dat dit de eerste keer is dat ik de term triple-I voorbij zie komen. Hiermee wordt verwezen naar de crème de la crème onder de indiegames waar Balor Games zijn focus op gaat leggen. En daar hebben ze al het nodige talent voor in huis.

Balor Games is de nieuwe naam van Good Games Group. Dit bedrijf werd opgericht in 2024 door de oud-hoofden van Humble Games nadat deze divisie van Humble Bundle werd ontbonden. Met Good Games Group was het initiële doel om de games die nog in ontwikkeling waren bij Humble Games tot een goed einde te leiden. Nu heeft Good Games Group het voor elkaar gekregen om de gehele catalogus van Humble Games naar zich toe te trekken, waarmee ze de rechten van titels zoals Slay The Spire, A Hat in Time en meer in handen hebben.

Aldus een nieuwe start met de nieuwe naam Balor Games. In een uitgebreid interview lichten CEO Alan Patmore en COO Mark Nash verder toe wat hun strategie gaat zijn. Volgens de heren heeft triple-I namelijk niks met het budget te maken. Balor Games staat open voor games met een bescheiden budget, maar is ook niet bang om meer te investeren indien de game genoeg potentie heeft. Ieders favoriete indie-game van 2025 heeft immers wel bewezen dat een 'indie' game niet hoeft onder te doen voor triple of zelfs quadruple-A.

Het verlies van Humble Games blijft eeuwig zonde, maar als we de woorden van Patmore en Nash moeten geloven ziet de toekomst voor Balor Games er rooskleurig uit.

Wim Odekerken Redacteur

Een pc-gamer in hart en nieren. Wim beschikt over een indrukwekkende hoeveelheid kennis van uiteenlopende games en breidt die maar al te graag verder uit. In zijn voortdurende zoektocht naar het verfijnen van zijn vakmanschap neemt hij graag de tijd om de heerlijk eigenzinnige titels die de industrie te bieden heeft kritisch onder de loep te nemen. Strategiegames, RPG’s en meer passeren de revue, al blijft zijn liefde voor Yakuza het felst branden.

Reacties
Avatar TheRock
TheRock
lvl6 Combo Juggler
2 uur geleden

The Rock dacht precies dat, wtf is een Triple-I game 😅
Maar goed, bij deze de goedkeuring van The Great One voor deze term na de uitleg 👍🏼

0
Avatar NextGenDonkey
NextGenDonkey
lvl3 XP Farmer
1 uur geleden

A Hat in Time heb ik hier liggen voor de Ps4. Prima 7,5 game vind ik het.

0
Avatar Watashi-wa-Maurice-desu
1 uur geleden

Triple I.
Wel grappige term.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord