Battlefield 3 onspeelbaar op Windows XP

Er zijn nog steeds mensen die standvastig Windows XP blijven gebruiken. Het 10-jaar oude besturingssysteem krijgt nog steeds updates van Microsoft en netbooks worden er af en toe nog mee geleverd. Toch ziet DICE, ontwikkelaar van Battlefield 3, er niets in om hun game speelbaar te maken voor Windows XP.

Frostbite 2 is primarily developed for DX11. XP & DX9 is _not_ supported, 64-bit OS is recommended

Dit tweette Johan Andersson, Rendering Architect bij DICE. Battlefield 3 komt uit wanneer hij klaar is. Electronic Arts heeft de game staan voor het 3de of 4de kwartaal van dit jaar.

Reacties
Avatar Hostpik
Hostpik
lvl14 High Score Chaser
4 januari 2011 om 18:51

Inderdaad schokkende onthullingen. En ik maar denken dat alle X360-games native 1080p draaien. Afzetters!

0
Avatar FCBier_NL
FCBier_NL
lvl5 Thread Hunter
4 januari 2011 om 13:06

Das helemaal waar.....een PC gaat hier nooit 5 jaar mee ;)

0
Avatar Kloothommel
Kloothommel
lvl17 Final Form
4 januari 2011 om 11:41

Ik weet dat AMD al een contract heeft met Microsoft om de videokaarten te leveren voor de next gen Xbox. Het is dus aannemelijk dat deze minstens DirectX 11 zal ondersteunen. Dat gaat een mooie tijd worden (H)
Zeker als je bedenkt dat de huidige generatie al 5 jaar meegaat, wat erg lang is in pc land.

0
Avatar FCBier_NL
FCBier_NL
lvl5 Thread Hunter
4 januari 2011 om 09:28

Dan zal het een soort van tussenconsole zijn vermoed ik. (xbox 360.2 of Playstation Three) Een geheel nieuwe console zie ik namelijk nog niet zo snel verschijnen. Ik denk namelijk dat zeker de PS3 nog wel een aantal jaartjes kan meedraaien.

0
Avatar Kloothommel
Kloothommel
lvl17 Final Form
4 januari 2011 om 00:15

Dat is wel waar. Maar ja, de volgende generatie consoles zal ook niet al te lang meer op zich laten wachten (H)

0
Avatar FCBier_NL
FCBier_NL
lvl5 Thread Hunter
3 januari 2011 om 22:40

Ik ga de discussie niet uit de weg. Klinkt ook alsof je er verstand van hebt, en kan er niks tegenin brengen :P
Enige wat ik wil aangeven is dat je de problemen genoemd in het artikel niet snel zult hebben met een console ;)

0
Avatar Kloothommel
Kloothommel
lvl17 Final Form
3 januari 2011 om 21:55 bewerkt

Waarom worden discussies uit de weg gegaan (chaggo)

0
Avatar Kloothommel
Kloothommel
lvl17 Final Form
3 januari 2011 om 20:37 bewerkt

Dat heet de game op 640x480 renderen en dan upscalen naar 720p/1080p. (Soort van Anti-Aliasing)

Halo reach en Red Dead Redemption worden zelfs maar op 600x450 of 520x360 gerendered.
Upscalen naar een hogere resolutie lijkt mooi op een dikke plasma/lcd, maar als je een even grote monitor ernaast zet en daar een PC op zet die native 1080p rendered valt een console keihard door de mand.

Voorbeeldjes:

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord