De originele Resident Evil begon ooit als een SNES project

-

Resident Evil, wie is er niet groot mee geworden? Sinds de jaren '90 vult Capcom de tighty whiteys van PS1 bezitters met bruine en/of gele vlekken, maar het had niet veel gescheeld of het was de SNES garde geweest die af en toe een extra wasje witgoed had moeten draaien. Tenminste, dat zegt Koji Oda, die destijds op dat project zat.

Deze zondagse wetenswaardigheid kwam aan het licht tijdens een interview met Oda - afgelegd door GameInformer - terwijl men de beste man aan het ondervragen was over Mega Man 11. Al keuvelend over ditjes en datjes en hoe geweldig de industrie in de jaren '90 was, dropt Oda low-key dat hij destijds aan de spirituele opvolger van de NES-game Sweet Home werkte, een naamloze survival horror SNES game die wij in het westen uiteindelijk zouden gaan kennen als Resident Evil.

Maar plannen veranderen constant en met de komst van de veel krachtigere PlayStation richtte Capcom de pijlen op de nieuwe generatie game console. Achteraf een goede move gebleken, want volgens Oda was de SNES veel te gelimiteerd om ermee te doen wat men met Resident Evil voor ogen had. Het originele SNES concept was dan ook totaal anders. Veel minder theatraal en gesitueerd in een helse wereld, niet in een landhuis.

Resident Evil HD Rondvraag

Goed, weet je dat ook weer. Wist je overigens al dat Resident Evil in het land van origine Biohazard heet, maar dat Capcom die naam in het Westen veranderde vanwege een New Yorkse hardcore band genaamd Biohazard? Capcom meende dat een trademark in de VS vastleggen knap lastig zou worden en besloot daarom middels een wedstrijd op zoek te gaan naar een alternatieve naam, waar Resident Evil uiteindelijk als de winnaar uit rolde. Zo zie je maar weer, je bent nooit te oud om te leren.

Over Resident Evil gesproken, check vooral even onze Resident Evil Requiem review, waarin Bram uitlegt waarom Capcoms laatste project bijna vlekken van een ander kaliber in zijn ondergoed creëerde.

Patrick Meurs Redacteur

Beeldspraak, woordspelingen en, in veel gevallen flauwe, grappen vormen voor Patrick de dagelijkse kost. Deze Brabantse flapuit neemt geen blad voor de mond, waardoor zijn mening altijd heerlijk recht voor z’n raap is. Ben je op zoek naar een creatieve en pakkende tekst, dan hoef je niet verder te kijken. Maar let wel op, want deze woordentovenaar zit niet altijd achter zijn computer om ziltige woorden van digitale inkt te voorzien. Veelal vind je hem namelijk terug in angstaanjagende horrorgames en eigenzinnige actietitels.

In dit artikel

Je moet eerst inloggen om deze game aan je favorieten toe te voegen.

Packshot Resident Evil Requiem

Ontwikkelaar:

Capcom

Uitgever:

Capcom

Release:

27 februari 2026

Reviewscore:

Platforms:

PC
PS5
XBS
NS2
Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord