Gamers kijken meer video's over games dan ze games spelen

Hier is een opvallende statistiek: de gemiddelde gamer besteedt meer tijd aan het kijken naar gamingvideo’s dan aan het daadwerkelijk spelen van games. Volgens een nieuw rapport van MIDiA Research kijken gamers wekelijks gemiddeld 8,5 uur naar platforms zoals YouTube en Twitch, terwijl ze slechts 7,4 uur besteden aan gameplay.

Uit het onderzoek van het op digitale content gerichte onderzoeksbureau MIDiA Research blijkt dat game-uitgevers grote inkomstenkansen mislopen door derde partijen het gamingvideolandschap te laten domineren. Bijna de helft van de “in-game kopers” (oftewel de grote spenders) kijkt maandelijks gamingcontent, wat een lucratieve kans biedt voor uitgevers om video’s direct in hun eigen ecosysteem te integreren. Analisten suggereren dat uitgevers in-game video’s niet alleen als marketingtools moeten zien. Door videocontent rechtstreeks op hun platforms aan te bieden, kunnen ze nieuwe inkomstenbronnen aanboren via advertenties en kijkerinteractie.

In de huidige aandachtseconomie draait het dus niet alleen om speeltijd, kijktijd is minstens net zo belangrijk.

Claudia Tjia
Claudia Tjia Redacteur
Gemiddelde reviewscore: 3,7/5 200 reviews 3357 artikelen geplaatst

Een multimedia-rockstar van ongekend niveau. Claudia, oftewel Cloud, heeft één missie; je continu voorzien van het meest verse en sappige nieuws. Reviews, artikelen, visuele uitspattingen, ze draait er haar hand niet voor om. Is ze geen berichten aan het tikken, dan is ze op zoek naar de pareltjes onder de indiegames, verliest ze zichzelf in grootse JRPG's of verdedigt ze haar Jeugdjournaal Pokémon-expert titel met hand en tand.

Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord