Minecraft kondigt Mounts of Mayhem-update aan met speren en onderwater-mounts
Minecraft krijgt later dit jaar een flinke dosis chaos dankzij Mounts of Mayhem, de vierde game drop van 2025. Tijdens Minecraft LIVE onthulde Mojang een reeks nieuwe features die het verkennen, vechten en rondracen door de wereld een stuk dynamischer maken.
De grootste toevoeging in deze Minecraft Game Drop is de speer, een nieuw wapen met een jab- en charge-aanval. Vooral die laatste wordt interessant: hoe sneller je beweegt te paard, met een elytra of zelfs in een mijnkar, hoe harder de spear uithaalt. Mounted combat krijgt daarmee een flinke upgrade. Daarnaast keren zombiepaarden eindelijk terug in Survival. Ze spawnen in savanne- en plains-biomes en komen vaak met een zombie-rijder bovenop, waardoor je ineens twee vijanden tegelijk voor je kiezen krijgt. Onder water wordt het ook niet rustiger, want Mojang introduceert daar de nautilus een nieuw tam dier dat je kunt temmen met een kogelvis. Met een zadel en speciale pantserkleuren (van koper tot Netherite) verandert het in een razendsnelle onderwater-mount. Bonus: zolang je erop rijdt verbruik je geen lucht, al moet je wel opletten dat de nautilus niet aan land komt. Daarbovenop duikt er ook een zombie-nautilus op, vaak bereden door drowned, voor wie behoefte had aan extra ellende in de oceaan.
Mounts of Mayhem verschijnt binnenkort in beta, preview en snapshot. De Game Drop verschijnt 9 december officieel op alle platformen.
Jolien mag er dan poeslief uitzien, maar onder dat schattige laagje schuilt een echte contenttijger. De berichten vliegen je om de oren en dankzij haar tomeloze werklust ben jij in no-time weer een stukje wijzer. Wanneer Jolien eindelijk een moment voor zichzelf vindt, brengt ze dat het liefst door met franchises uit het Nintendo-kamp, zoals The Legend of Zelda. Al is er één subgenre dat haar volledig in zijn greep houdt: (farming) sims.
Reviewscore
4/5
Platforms
-
NieuwsMinecraft krijgt na 14 jaar een nieuwe dimensie
14 jaar heeft het geduurd, maar spelers worden in 2027 voorzien van een nieuwe dimensie: de Sift. Binnenkort al speelbaar met Minecraft Dungeons II.
2 reacties -
TrailerGa de wildernis in met Wilderness Bound in Minecraft
De Wilderness Bound update voor Minecraft is vanaf vandaag live. Ga op ontdekkingstocht in de bossen: wie weet wat je hier allemaal zal vinden?
0 reacties -
NieuwsMinecraft-update Wilderness Bound neemt je mee de natuur in
Minecraft-update Wilderness Bound krijgt nieuwe details: ontdek de Dappled Forest, verlaten kampplaatsen, straw beds en cushions in de wildernis.
1 reactie -
NieuwsMinecraft arriveert in oktober 2026 voor de Nintendo Switch 2
Een Nintendo Switch 2 in huis en wil je maar al te graag Minecraft ervaren zonder problemen? Dat kan, want in oktober komt de game met een officiële...
2 reacties
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.