Gameliner logo 20 jaar

Project Cafe laat van zich horen

-

De Engelse website IGN claimt nieuwe informatie te hebben over Project Cafe, oftewel de nieuwe Wii-console. Zo zou de hardware van het nieuwe apparaat zowel de mogelijkheden van de Xbox 360 als de PlayStation 3 overtreffen.

Er zijn heel wat technische details over de nieuwe console naar buiten gekomen. Zo zal het systeem gebouwd worden rondom een versie van de AMD R700 GPU, waar bijvoorbeeld de NVIDIA 7800GTX kaart van de PlayStation 3 niet aan kan tippen. Voor de CPU wordt uitgeweken naar een IBM PowerPC chipset (vergelijkbaar met die van de Xbox 360, maar dan nog een stukje sneller).

Qua omvang zal de nieuwe Wii ongeveer net zo groot zijn als de originele Xbox 360. Je kunt het nieuwe apparaat ook zien als een moderne versie van de SNES. Ook heeft Nintendo al nagedacht over een mogelijke naam voor het apparaat: 'Stream' is een kanshebber.

Tenslotte zal de console tussen de 350 en 400 dollar moeten kosten en ergens in oktober verscheept worden. In het beste geval kunnen we dus eind oktober of begin november van dit jaar al gamen op de nieuwe console van Nintendo.