7 must-have games in juli 2026 met Assassin's Creed Black Flag Resynced
De maand juni 2026 raast voorbij en dat betekent natuurlijk één ding: we mogen ons opmaken voor de releases in juli 2026. Normaliter is de zomerperiode een rustige fase, waarin men lekker op vakantie gaat en de games sporadisch langskomen. Dit jaar is het echter anders. We hebben te maken met meerdere triple-A releases, spannende projecten en ambitieuze ondernemingen. In dit artikel vind je de 7 must-have games van juli 2026!
Assassin's Creed Black Flag Resynced - De knaller van juli 2026
Een 'remake' bovenaan het lijstje zetten en daarbij misschien niet eens de meest felbegeerde 'remake' van de maand juli 2026 an sich? Ja, maar toch zetten we Assassin's Creed Black Flag Resynced bovenaan. Niet alleen is het een zeer gewilde terugkeer van de klassieke Assassin's Creed-formule; het is ook een belangrijk moment voor Ubisoft. De Franse gamegigant heeft het momenteel moeilijk en een 'veilige' hit in de vorm van deze heruitgave zou men goed doen. Assassin's Creed Black Flag Resynced wist in onze preview al indruk te maken en we zijn dan ook enorm benieuwd of de stijgende lijn doorgezet kan worden.
Assassin's Creed Black Flag Resynced is beschikbaar vanaf 9 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.

Rhythm Paradise Groove - Knettergek met een ritmegevoel
Nintendo heeft deze maand niet één, maar twee exclusives klaarstaan voor de Switch-spelers. Ze beginnen juli 2026 sterk met de release van Rhythm Paradise Groove, ook wel Rhythm Heaven Groove genoemd. Deze muzikale ritmegame bevat meer dan tachtig minigames en daarnaast introduceert het geheel nieuwe systemen, zoals de turn-based RPG-achtige gevechten. Kortom: als je van Nintendo's eigenaardigheden houdt, dan is Rhythm Paradise Groove eentje om in de gaten te houden.
Rhythm Paradise Groove is beschikbaar vanaf 2 juli 2026 voor de Nintendo Switch-consoles.

DOOM: The Dark Ages | Revelations - Nog één keer op z'n middeleeuws: rip and tear
Ik heb het al eens eerder gezegd en ik zeg het nog een keer: als je met een DLC op de proppen komt, moet je van goede markten thuiskomen, wil je in dit lijstje terechtkomen. Maar ja, een grote uitbreiding voor DOOM: The Dark Ages die meerdere uren aan kersverse content biedt, het schild uit het raam mietert en een heilige speer ervoor in de plaats ruilt? Count me in. Zeker nu het rommelt bij XBOX en zelfs id Software niet zeker is van de toekomst, is dit potentieel een zwanenzang en misschien wel het laatste stukje content wat we voorlopig kunnen verwachten in het DOOM-universum. Eventjes een kruisje (door een demon) slaan dat het niet gebeurt.
DOOM: The Dark Ages | Revelations is beschikbaar vanaf 7 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.

Echoes of Aincrad - Grote ambities in een nog groter speelveld
De Sword Art Online-franchise maakt een duchtige opkomst in de maand juli 2026, maar ze laten de subtitel achterwege. De open-wereld JRPG Echoes of Aincrad is namelijk een nieuw verhaal met nieuwe gameplay-elementen. Weg zijn de MMO-trekjes waar de serie bekend om staat en ze worden vervangen door een Elden Ring-achtige set-up, waarbij Bandai Namco de uitgebreide lore hoopt te combineren met een robuust avontuur in een uitgestrekte wereld. Het zijn grote praatjes en ze vullen nog geen gaatjes, maar de demo kan je wel alvast downloaden op de pc en consoles. Misschien kan je via die wijze inschatten of men een potentiële hit in handen heeft.
Echoes of Aincrad is beschikbaar vanaf 10 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.

Splatoon Raiders - Een nieuw likje verf
De originele Splatoon werd in 2015 uitgegeven als een van de kersverse IP's uit kamp Nintendo. Sindsdien zijn er drie volwaardige delen verschenen, maar dit jaar krijgen we de kans om met de allereerste spin-off titel aan de slag te gaan. Je slaat de tentakels uit en speelt als een technicus die samen met de popgroep Deep Cut op reis gaat met de mysterieuze Spiraliet-eilanden als de filmische setting. Wat volgt is een doldwaas singleplayer-avontuur met coöperatieve mogelijkheden en third-person schietgrage actie. Een must-buy voor de Nintendo Switch 2? Daar komen we snel genoeg achter.
Splatoon Raiders is beschikbaar vanaf 23 juli 2026 voor de Nintendo Switch 2.

Avatar Legends: The Fighting Game - Een serieuze concurrent?
Het fighting-genre wordt gedomineerd door oude vechtersbazen met loyale achterbannen. Mortal Kombat, Street Fighter, Tekken: al jaren maken zij de dienst uit. Soms komt het voor dat een meer niche titel, zoals Guilty Gear, tijdelijk terrein weet te winnen, maar nieuwe IP's hebben het dusdanig moeilijker. Avatar Legends: The Fighting Game probeert de populaire Nickelodeon-serie te combineren met toegankelijke gameplay en diepgaande systemen voor de competitieve multiplayer. Het wordt interessant om te zien of Gameplay Group International de essentie van de franchise weet te behouden, terwijl ze tegelijkertijd genoeg content weten aan te reiken.
Avatar Legends: The Fighting Game is beschikbaar vanaf 23 juli 2026 voor de pc, PlayStation 4 en 5, Xbox Series X|S en Nintendo Switch 2.

Halo: Campaign Evolved - I think we're just getting started
Een Unreal Engine 5-remake van Halo: Combat Evolved die lanceert op de PlayStation 5. Als je dit enkele jaren geleden tegen mij had verteld, dan had ik gevraagd wat je rookt en of ik een grammetje of vijf kon kopen. Maar nee, het is de realiteit. Halo: Campaign Evolved klinkt absurd op papier, maar weet tot nu toe wel alle hokjes af te vinken voor een sterke remake: extra content, sterke visuals, nieuwe (en geen vervangende) elementen én het weet de essentie van de franchise voorlopig goed over te brengen. Volgend maand keer ik terug naar de franchise die ik oh zo dierbaar heb. Gaat het de originele game kunnen overtreffen? Die kans schat ik minimaal in, maar mocht het simpelweg een toffe remake zijn, dan hoor je mij weinig tot niet klagen.
Halo: Campaign Evolved is beschikbaar vanaf 28 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.

Wat een line-up, maar dat is niet alles. De volgende titels zijn ook leuk om in de gaten te houden:
- Palworld (1.0 release) - Deze titel vereist weinig uitleg. Dé Pokémon-concurrent die de wereld in eerste instantie op z'n kop gooide tijdens de Early Access-launch in 2024. Nu is het tijd voor de volledige release. Hoe groot is Palworld uiteindelijk geworden en kan het zich daadwerkelijk meten met de beste games uit het genre? We hebben een expert op de redactie, dus het antwoord ontvang je van ons zeer spoedig! Palworld 1.0 is beschikbaar vanaf 10 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.
- The Alters: Last Variable (DLC) - De uitstekende mengelmoes van genres die we kennen als The Alters ontvangt over enkele weken een grootse expansie. In Last Variable-DLC ervaren we de avonturen van Jan Scientist wanneer hij besluit op de planeet te blijven en een leven op te bouwen. The Alters: Last Variable is beschikbaar vanaf 13 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.
- Mistfall Hunter - Een goede pitch kan je project maken of breken. Als je met het idee komt voor een extraction actie-RPG met PvPvE-elemementen, dan raak je wat mensen kwijt. Echter, de fanatieke Soulsborne en multiplayer-fans onder ons kunnen zomaar verliefd worden op de nieuwste creatie van Bellring Games. Mistfall Hunter is beschikbaar vanaf 30 juli 2026 voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X|S.
- The Relic: First Guardian - Project Cloud Games doet mee in de competitie om de beste Soulslike uit te brengen. Vele ontwikkelaars gingen al voor hen en vele zijn dan ook gesneuveld. Heeft The Relic: First Guardian, de fantasy-actie-RPG die op Azië geïnspireerd is, genoeg stokken om mee te slaan? We gaan het meemaken. First Guardian: The Relic is beschikbaar vanaf 31 juli 2026 voor de pc en PlayStation 5. Later komt de RPG naar de Xbox Series X|S en Nintendo Switch 2.
Naar welke games kijk jij uit? Heb je een aantal op het oog? Zitten er verborgen pareltjes tussen? Laat het ons vooral weten!
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
Game review1Echoes of Aincrad review - Game Over
Sterven in de game betekent sterven in het echte leven. Echoes of Aincrad is de nieuwste game in het SAO-universum, maar weet Aincrad nog steeds te boeien?
1 reactie -
Game review57Assassin's Creed Black Flag Resynced review - Gerijpt als goede rum
Na 13 jaar stapt Frietrick weer in Edward Kenway's laarzen om te ontdekken of Assassin's Creed Black Flag Resynced de resync waard is. Check hier de...
57 reacties -
TrailerDe 'Death Game' modus in Echoes of Aincrad is niet voor watjes
Wil je de échte SAO-ervaring? Kies dan voor de 'Death Game' modus in Echoes of Aincrad: één fout kan hier fatale gevolgen hebben...
6 reacties -
Game review15Rhythm Paradise Groove review - Whoa, you go, big guy!
Rhythm Paradise Groove voor Nintendo Switch klinkt als muziek in de oren. Toch zijn er een paar herhalende noten. Lees meer in onze review.
15 reacties
Creed & Halo deze maand 😁 ( grappig genoeg heeft Halo WEL een sxhijfje .... ondanks het van Microsoft vandaan komt 🥰
Heb toch echt wel zin in black flag
OG nooit gespeeld en ik ben best AC fan
Halo remake. Zal waarschijnlijk de eerste en laatste Halo op de PS zijn. Aangezien ze weer exclusives voor de xbox gaan doen. Xenoblade 1 en 2 op de switch 2.
Iemand de demo van Echoes of Aincrad gespeeld? Lijkt me wel interessant, beetje een kruising tussen Zelda en Elden Ring..
Black flag en halo. Heel veel zin in. En dan maar rustig gaan kijken naar de drukke september maand alvastm
Ik wil Halo zeker spelen! Maar twijfel nog of ik dit doe op Game Pass of fysiek koop voor de PS5 Pro. Voor de game zelf zal het niet zoveel uitmaken maar op de een of andere manier wil ik de beste versie spelen wanneer dat kan ;-) En nee dat is voor mij niet de PC versie.....
Ik heb Halo 1 nooit uitgespeeld en daarna nooit meer iets van de franchise aangeraakt. Ik ga daarom volgende maand de Remake de kans geven. Ik wil het toch 1 keer helemaal meegemaakt hebben.
Ook komt Mouse PI for Hire fysiek uit en dat zag er leuk uit. Ik verwacht die game ook op te pikken. Daarmee is de maand wel weer gevuld.
Misschien Halo voor de pc en misschien Splatoon Raiders voor de Switch 2.