CEO van Razer claimt dat gamers van AI houden
Een nieuwe dag, een nieuw hoofdstuk in het verhitte 'AI is goed of slecht' debat! Ditmaal is het Min-Liang Tan, de CEO van Razer die even een duit in het zakje doet.
'Gamers houden van AI in gameontwikkeling, ze weten het alleen nog niet.'
In een interview met The Verge sprak hij over de miljoenen die Razer de komende jaren wilt investeren in AI-technologie. In het interview werd gesproken over de controversiΓ«le rol van AI tijdens het ontwikkelen van games, maar Tan lijkt ervan overtuigd te zijn dat gamers eigenlijk wel fan zijn van AI bij het ontwikkelen van games. Hij maakt hierbij wel een belangrijke kanttekening.
Hij maakt het onderscheid tussen 'generatieve AI-slop' enerzijds en AI-tools die ondersteuning bieden anderzijds. Hij snapt de frustratie wanneer ontwikkelaars AI op een foute manier gebruiken (waarbij je duidelijk de artistieke visie mist), maar hij blijft wel fan van AI in bepaalde ondersteunende situaties. Bekijk hieronder het volledige interview (waar hij het ook nog eens heeft over het creΓ«ren van anime waifu's, voor de liefhebbers).
βWhat we arenβt against [...] are tools that [...] help game developers make great games. And I think thatβs fundamentally what we are talking about at Razer, right? So if weβve got AI tools that can help game developers QA their games faster, better, and weed out the bugs, I think, along the way, weβre all aligned, and we would love that."
AI blijft sowieso een lastig onderwerp, want waar ligt dan de grens tussen creΓ«ren en ondersteunen? Ontwikkelaar Sandfall Interactive gebruikte AI als ondersteuning tijdens de ontwikkelingsfase van Clair Obscur: Expedition 33 en raakte er zelfs een prijs door kwijt. Steam, aan de andere kant, gaat nu milder om met AI-gebruik in games op het platform. Om maar aan te tonen hoe gevoelig het onderwerp ligt in de industrie... Vind jij AI een nuttige tool of eerder een vloek? Laat je horen in de comments!
Messcherp en altijd to the point. Simon charmeert met zijn heerlijke Vlaamse accent, maar overtuigt vooral met een luchtige en toegankelijke stijl. Dankzij zijn talent om complexe materie te doorgronden, weet hij heldere en duidelijke teksten te schrijven waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Stoffige feiten worden moeiteloos omgevormd tot boeiende verhalen. Met een uitgesproken affiniteit voor indiegames en Japanse media ben je met Simon verzekerd van een eigenzinnig en onderscheidend stuk.
-
Game review0Voidling Bound review - Spore, maar dan anders
Voidling Bound is een mix tussen PokΓ©mon, Spore en Risk of Rain. Is deze sci-fi creature collecting third-person shooter echter ook een leuke game?
0 reacties -
GeruchtGerucht: XBOX plant significante ontslagronde in juli 2026
Verontrustend nieuws vanuit het journalistieke platform Bloomberg. Volgens Jason Schreier plant XBOX een grote ontslagronde voor juli 2026.
8 reacties -
IndustrieUbisoft sluit meerdere studio's, 380 banen in gevaar
De reorganisaties bij Ubisoft zijn nog niet klaar. De studio's in Winnipeg en Belgrade worden gesloten, terwijl het Barcelona-team op de schop gaat.
10 reacties -
Game review5The 7th Guest Remake review - Een review van het elfde uur
Frietrick keerde nΓ³g een keer (VR-loos) terug naar Huize Stauf voor The 7th Guest Remake. Lees in zijn review van het elfde uur hoe dat bezoek beviel.
5 reacties
@RudyWijnberg bij deze site duurt niks lang lijkt wel.
Misschien zetten jullie nu wel even zeilen bij om een community hier te houden. En dat snap ik. Zou ik ook doen maar toch.
Maar inderdaad eigenlijk het enige wat hier enigszins minder werkt is de comment.
Plaatsen is prima, maar niet overzichtelijk.
Maar toch vind ik dit ook wel grappig lezen.
@Marc_Vinyard Yes, wellicht had je het al gespot in de opinion what're ya buying, maar het ontwerp staat. We zijn vandaag aan het bouwen, maar moeten nog flink testen omdat het zomaar andere elementen omver kan trekken. Denk niet dat het lang meer gaat duren though;)
@ViaPatrino We horen verschillende economen gelukkig al zeggen dat a.i. een bubbel is. Nog even en ze wordt doorprikt. Dan hebben we wellicht een zoveelste economische crash, maar ik zal in alle eerlijkheid toegeven dat ik in m'n handen wrijf wanneer deze bubbel ontploft!
Is er een mogelijkheid dat reageren op elkaar anders ingedeeld word?
1.0 Bericht
1.1 Reactie
1.2 reactie
2.0 Bericht
2.1 reactie
etc
Nu kun je niet precies op welk bericht iemand reageert als er meerdere berichten staan van 1 persoon, + bericht en reactie staan soms zo ver uit elkaar dat je moet scrollen.
@RudyWijnberg Beetje toeteren de hele tijd zeker
@Mister_Frowdo Helemaal eens met je. Creativiteit moet bij mensen blijven.
Maar het is natuurlijk al een lastige match tussen een creatieve industrie als gaming enerzijds en grote bedrijven als uitgevers met aandeelhouders anderzijds.
Die laatste wil/moet alleen maar steeds meer winst maken en dus gaan ze op zoek naar tools/mogelijkheden waarmee die dure mensen eruit kunnen snijden die ook steeds maar klagen over lange dagen of hoe ze behandeld worden.
De uitgever geeft geen reet om de games zolang het verkoopt. Als al die vervelende creatieve mensen eruit zijn hoeven ze alleen maar aan de knoppen van de AI te draaien om een nieuwe game uit te poepen. En als die game niet werkt draaien ze weer aan de knoppen, net zolang tot het wel werkt.
/rant
@RudyWijnberg uiteraard.
En altijd respect voor anderen.
Want ik kom niet graag tegenover de Eindbaas van de grappenmakerij te staan hier.
Ik moet eerst nog een bak backtracken om het juiste wapen te krijgen. En ik heb geen idee waar die is.
Dus denk dat ik de eindbaas der lolbroekerij maar respecteer.
( om even in game stijl te antwoorden)
@Watashi-wa-Maurice-desu Ik zie een punwar segment aan de horizon gloren. Er is hier iig ruimte voor beiden, zolang er maar liefde voor games in zit