Franse journalist waarschuwt voor 'catastrofale ontslagrondes'

Sylvian Trinel, een Franse journalist voor het platform BFM, geeft aan dat de komende weken diverse ontwikkelaars hard getroffen worden door ontslagrondes.

De situatie rondom Ninja Theory, Double Fine en Compulsion Games is naar verluidt het puntje van de ijsberg. De industrie maakt zich klaar voor 'catastrofale ontslagrondes' en vooral de ontwikkelaars die ondersteuning ontvangen vanuit een uitgever worden het hardst geraakt. Don't Nod, Quantic Dream, BioWare worden genoemd als voorbeelden, terwijl daarnaast andere XBOX-studios, zoals id Software, Bethesda Studios en Arkane Studios de revue passeren als potentiële slachtoffers. Het is onduidelijk wat er precies gaat gebeuren met de studio's in kwestie en het gaat hoogstwaarschijnlijk verschillen per ontwikkelaar, maar Trinel claimt dat 'er bij veel zeer bekende studio’s veel ontslagen worden verwacht' en dat dit pas het 'begin is'.

Sylvian Trinel benadrukt dat op 1 juli 2026 'het circus begint'. Oftewel verwacht tegen die tijd meer updates over de huidige stand van zaken. Wij houden de berichtgeving in de gaten en wensen alle getroffen medewerkers veel succes toe.

Bron: Sylvian Trinel
Bram Noteboom
Bram Noteboom Mede-eigenaar & Content Manager
Gemiddelde reviewscore: 3,6/5 168 reviews 4994 artikelen geplaatst

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

Reacties
Avatar SonnyS
SonnyS
lvl7 Checkpoint Jeugd
31 minuten geleden

Dit klinkt als een heel bijzondere voorspelling maar dit zien we toch allemaal gebeuren? Of zie ik dingen gebeuren die anderen niet zien?

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord