Gerucht: Bluepoint Games stelde een Bloodborne-remake voor in 2025

-

Terwijl PlayStation-fans nog de sluiting van Bluepoint Games proberen te verwerken, komt Bloomberg met een opvallende publicatie over een (afgeschoten) Bloodborne-remake.

Journalist Jason Schreier heeft wederom de scoop te pakken. Volgens zijn bronnen kwam Bluepoint Games met een pitch om Bloodborne te remaken. Dit werd in eerste instantie goed ontvangen door zowel de ontwikkelaar als Sony zelf, maar er was een partij die er niet op zat te wachten: FromSoftware. De iconische gamemaker en diens topman Hidetaka Miyazaki zien een heruitgave van de geliefde cultklassieker wel zitten, maar dat doen ze liever zelf. Voorlopig hebben ze het nog te druk met hun eigen projecten, maar PlayStation lijkt gehoor te geven aan de wensen van FromSoftware, ondanks het feit dat ze zelf de IP bezitten. Geruchten gaan verder rond dat FromSoftware niet helemaal tevreden was met de directie van de Demon's Souls Remake en daarom ook liever niet meer willen dat andere studio's aan hun games lopen te wroeten.

Dit was overigens niet de enige titel die Bluepoint Games probeerde voor te stellen. Echter, ondanks het feit dat de studio zeker wel de moeite nam om een project goedgekeurd te krijgen, hebben ze in februari 2026 precies één jaar niks voor elkaar gekregen. Sinds februari 2025 was men dus aan het pitchen, maar tevergeefs. Check vooral de publicatie van Bloomberg voor alle details.

Bloodborne remake Bluepoint Games Sony PlayStation

We gaan die Bloodborne-remake nooit zien, of wel? Afijn, gelukkig zijn er voorlopig genoeg goede games te spelen. Zit jij te wachten op een heruitgave van FromSoftware's grimmige actie-RPG? Laat het ons gerust weten!

Bram Noteboom Mede-eigenaar & Content Manager

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

In dit artikel

Packshot Bloodborne

Ontwikkelaar:

FromSoftware

Uitgever:

Sony Interactive Entertainment

Release:

25 maart 2015

Gameliner Awards:

Beste game van 2015

Reviewscore:

Platforms:

PS4
Reacties
Avatar Coola
Coola
lvl8 Achievement Hunter
4 weken geleden om 00:25

Oke het sluiten van Blue Point is en blijft kut en domme actie. Maar het ontbreken van de bloodborne remake is dus niet aan Sony te wijten, maar aan From Software.

Niet dat de die hard fans van From Software ooit de schuld bij From Software zullen leggen, nee die zullen blind staren op Sony als de big bad.

0
Avatar alucard2025
alucard2025
lvl4 Reply Goblin
4 weken geleden om 02:27

In dit artikel mag je ook opnemen dat de een jak & daxter remake en resistance remake hebben gepitched. Eveneens als een shadow of the Colossus upgrade voor ps5 met extra bosses. Alles is afgeketst door de hoge Sony heren

1
Avatar Markus
Markus
lvl9 NPC 2.0
4 weken geleden om 09:59

Nou, weten we gelijk waarom Bluepoint is ontheven.. Iedereen die aan bloodborne komt is RIP. Hahah!

Maar even serieus. Als iemand die alle soulsgames en fromsoftware games heeft uitgespeeld, op 100% heeft gezet en alle trophies heeft gehaald (ben dus zeker wel een fanboy) kijk ik hier raar van op: "FromSoftware niet helemaal tevreden was met de directie van de Demon's Souls Remake en daarom ook liever niet meer willen dat andere studio's aan hun games lopen te wroeten." Zijn ze gek of zo? Die remake was zoooooooo bruut!

Ik ben ooit aan mijn eerste fromsoftware game begonnen met Demon's Souls op de ps3. Niemand hier in Europa sprak over die game in 2009. Mijn maat bezit een gameshop, en die belde mij op en zei "Ik heb een game voor je. Het is iets wat je nog NOOIT heb gespeeld. Het is uniek. Is wel in het japans, maar probeer het". Ik was toen al 1 jaar bezig met Japan leren, dus het ging redelijk.

Maar dan kom je dus in die game, in 2009 op de ps3. En dan ga je die wereld in, en dan gebeuren er dingen die je nog nooit eerder hebt gezien in games, heb je allerlei systemen die ook nog nooit zijn gebruikt in games, met een verhaalvertelling die ook nog nooit was gebruikt.. Ik was echt verbluft. Heb de game volgens mij toen 3 keer uitgespeeld, doorverkocht, en toen de normale versie gekocht. En nog een paar keer uitgespeeld. Kon er geen genoeg van krijgen, hoe bizar indrukwekkend en goed deze game was! 😂

Om dan nu te lezen "FromSoftware niet helemaal tevreden was met de directie van de Demon's Souls Remake en daarom ook liever niet meer willen dat andere studio's aan hun games lopen te wroeten." Gekkenwerk! Deze remake was alles wat ik hoopte dat het zou zijn. En een remake van bloodborne door bluepoint games??? Ruim mij maar op, want dan had ik de hype niet overleefd. :')

2
Avatar AceVentura
AceVentura
lvl8 Achievement Hunter
4 weken geleden om 11:59

Rare wereld de gamewereld, Bluepoint heeft wel bewezen om een goeie remake te maken, en de fans zitten te wachten op een Bloodborne remake, dus als FromSoft zijnde is het dan dan juist makkelijk om de remake uit te besteden en dan een goeie remake op de markt te kunnen gooien en lekker cashen zonder er al te veel werk aan te hebben, en mocht de ontwikkeling niet gaat zoals je wil kan je de ontwikkelaar altijd nog bijsturen tijdens het proces. 🤷🏻‍♂️

1
Avatar Xenon
Xenon
lvl7 Checkpoint Jeugd
4 weken geleden om 13:45

Snap niet waarom From Software niet tevreden was met Demon’s Souls. Bloodborne hadden ze echt wel een succes van kunnen maken.

0
Avatar Sikje
Sikje
lvl1 Press Start
4 weken geleden om 19:46

Bizar. Het was echt de beste remake van alles. Zelfs beter dan RE4 als je het mij vraagt.

Een enorm gemis ook voor de fans. Bloodborne fans zijn immers minstens zo betoverd van dit spel als witcher 3 liefhebbers het zijn van witcher 3. Want dit speel heeft echt 'iets'.
. Als je het eenmaal grijpt en voelt, zal niks meer het evenaren. Totaal mind-consuming.

0
Avatar TrueSenT
TrueSenT
Gameliner
4 weken geleden om 22:59

Helemaal mee eens… ik zou een remake zonder twijfel direct aanschaffen

0
Avatar ViaPatrino
ViaPatrino
lvl7 Checkpoint Jeugd
4 weken geleden om 20:33

Op zich snap ik wel Dat FromSoft die remake liever zelf maakt en ik vind het ook goed dat Sony naar ze luistert.
Wel bijzonder dat BluePoint geen enkel project goedgekeurd krijgt, hebben ze wel een eerlijke kans gehad vraag ik me af. Tussen al die live service games zal er toch wel 1 interessant project tussen gezeten hebben?
Ze deden het prima voor Sony ze kocht

2
Avatar RJ
RJ
lvl3 XP Farmer
4 weken geleden om 10:51

(bijgewerkt) 4 weken geleden om 10:51

Ik begrijp het wel. Bloodborne is Miyazaki's kindje. Ook aan de Demon's souls remake was aardig gesleuteld aan muziek , enemy design etc. wat ik ook zeker niet altijd kon waarderen..dat zal dan helemaal gelden voor de oorspronkelijke ontwikkelaars.

1
Avatar stefan52a
stefan52a
lvl8 Achievement Hunter
4 weken geleden om 12:28

Ik vind het wel respectievelijk van Sony dat ze dan gehoor geven aan de wensen van FromSoftware. Is ook wel logisch anders sluiten zichzelf misschien buiten voor de volgende release maar alsnog mooi, zowel zakelijk als kijkende naar de echte wensen persoonlijk.

Ik heb niet beide Demon's Souls gespeeld maar hoor dat er nogal wat verschillen zijn in beide games, wat wel jammer is en dan snap ik wel dat Miyazaki niet zijn kindje wilt weggeven aan een andere studio, Bloodborne zijn tijd dat ie van de PS4 af komt, die komt nog wel.

Wel nog steeds zonde dat er niet iets anders is uitgekomen en de studio maar dicht is gegooid.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord