Gerucht: Take-Two CEO hint naar GTA 6 pc-release

In een interview met IGN heeft Take-Two CEO Strauss Zelnick zijn mening gegeven over de huidige gamemarkt, waarin hij ook een voorzetje geeft met betrekking tot een GTA 6 pc-release.

Ja, want op het moment van schrijven zijn precies twee platformen voor GTA 6 bevestigd: de PlayStation 5- en Xbox Series X|S-consoles. Natuurlijk is sinds de aankondiging van de zesde mainline Grand Theft Auto-game de pc-community in rep en roer. Historisch gezien brengt ontwikkelaar Rockstar hun games altijd eerst uit op consoles, terwijl de pc-ports vaak jaren later komen aankakken. Take-Two CEO Strauss Zelnick geeft aan dat dit klopt, maar dat ze nu kijken naar een hele andere gamemarkt, waarin pc-platformen steeds belangrijker worden en steeds meer aanwezig zijn in een gaming bazaar die eerst gedomineerd werd door consoles. Hij geeft aan dat de pc-platformen voorlopig blijven groeien en dus ook een blijvend impact zullen behouden. Met deze moderne mindset zou het verrassend zijn als Take-Two besluit GTA 6 niet meteen op de pc uit te brengen, maar we moeten nog even wachten op bevestiging.

GTA 6 pc release TakeTwo Rockstar

Wil jij GTA 6 spelen op de pc? Laat het ons weten!

Bron: IGN
Bram Noteboom
Bram Noteboom Mede-eigenaar & Content Manager
Gemiddelde reviewscore: 3,6/5 166 reviews 4793 artikelen geplaatst

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

Packshot GTA 6

Reviewscore

Nog niet bekend

Ontwikkelaar

Rockstar Studios

Uitgever

Rockstar Games

Release

19 november 2026

Platforms

PS5
XBS
Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord