Hermen Hulst zegt dat singleplayer PS5-games weer exclusief worden

Er waren natuurlijk al diverse rapportages over geschreven, maar nu komt PlayStation-CEO Hermen Hulst zelf met een statement over exclusieve PS5-games.

Dit wordt bekendgemaakt door Jason Schreier van Bloomberg. Eerder dit jaar had het journalistieke platform al (meerdere) artikelen vrijgegeven over de strategie van Sony's console en nu lijkt de kogel definitief door de kerk. PlayStation-CEO Hermen Hulst heeft namelijk tijdens een townhall-bijeenkomst meegedeeld dat de verhalende singleplayer-games van PlayStation Studios voortaan exclusief voor de PlayStation-consoles zijn. Deze boodschap werd gegeven aan het personeel van de Japanse gamemaker. Verwacht dus geen pc-ports voor games, zoals Saros en Ghost of Yōtei. Sony hoopt de PlayStation 5 (en toekomstige consoles) zo sterk mogelijk in de markt te zetten en exclusieve games helpen om het platform aantrekkelijk te maken voor spelers.

PlayStation games

Is dit een verstandige move voor de PlayStation-consoles? Laat ons gerust weten wat je denkt!

Bram Noteboom
Bram Noteboom Mede-eigenaar & Content Manager
Gemiddelde reviewscore: 3,6/5 168 reviews 4974 artikelen geplaatst

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

Reacties
Avatar Coola
Coola
lvl11 Commander
3 weken geleden om 13:53

In de laatste rapporten die Sony deelde kwam naar buiten dat wat Sony verdient heeft met de pc verkopen peanuts zijn in vergelijking met de console verkopen. Dus van uit een financieel oogpunt is het logisch dat ze er mee stoppen.

0
Avatar AceVentura
AceVentura
lvl11 Commander
3 weken geleden om 16:30

Hartstikke goed, je moet je toch een beetje onderscheiden in gameland en dat doe je nou eenmaal door exclusives voor je console uit te brengen.
Nintendo doet dat al sinds het begin en daarom zijn die ook de baas.πŸ’ͺ🏻

1
Avatar Gertzilla
Gertzilla
lvl3 XP Farmer
3 weken geleden om 13:48

Voor mij geen probleem heb een ps5 pro en een switch 2. In de toekomst een budget pc halen voor alle fijne rts games.

0
Avatar SonnyS
SonnyS
lvl7 Checkpoint Jeugd
3 weken geleden om 13:35

Het is ergens jammer, Horizon games zijn leuk (als ze het niet gaan verkloten). God of War was met Ragnarok wat mij betreft al een beetje op z'n retour. En Ghost of Yotei had ik nog wel willen proberen, hoewel ik het vorige deel nogal repetitief vond.

Er gaat alleen nooit een PS5 of PS6 komen, Zeker niet voor de huidige prijzen, daar hebben ze echt te weinig exclusives voor. Ik heb ooit eens bij een pot chocopasta oid (geintje 😏, bij een energiecontract geloof ik) een PS4 gekregen die staat al jaren stof te happen.

0
Avatar ViaPatrino
ViaPatrino
lvl10 Deel van het meubilair
3 weken geleden om 16:25

Horizons vond ik qua verhaal wel goed, qua gameplay saai.
God of War deel ik je mening volledig.
Ghost of Tsushima was een lekkere game, qua verhaal niet bijzonder (eigenlijk een simpel wraakverhaal), en Yotei was niet meer dan een herhaling daarvan.
De echt interessante games komen van Naughty Dog, van de rest bestaan gelijkwaardige alternatieven

0
Avatar SonnyS
SonnyS
lvl7 Checkpoint Jeugd
3 weken geleden om 17:19

@ViaPatrino: Tsja, ik heb dus niets met de Last of Us serie, die valt voor mij dan ook gelijk af. Uncharted is toevallig zo'n beetje het enige dat ik op de PS4 gespeeld heb, haha. Maar wederom geen aanschaf waardig.

Ik vond de gameplay van Horizons wel tof, met alle verschillende manieren om die beesten te slopen. Vond vooral de voice-acting subliem. Dus ik heb me wel vermaakt met beide games.

0
Avatar Marc_Vinyard
Marc_Vinyard
lvl7 Checkpoint Jeugd
3 weken geleden om 11:21

Tjaa, Playstation 5 verkoop deed het toch al goed? Wat proberen ze hier nu echt mee te winnen dan. Misschien toch een reactie op steam en Helix dan ? Want als je via deze twee platformen playstation games kunt spelen zal de ps5 verkoop flink dalen. Maar dat zal sowieso wel gebeuren als ze maar GAAS blijven uitpoepen.

0
Avatar NextGenDonkey
NextGenDonkey
lvl12 Clout Farmer
3 weken geleden om 12:27

β€œWat proberen ze hier mee te winnen”

Duidelijk maken dat als je in de toekomst PlayStation games wil spelen je dan een PlayStation moet hebben en dat dat niet meer op een pc kan.

Zo kun je ervoor zorgen dat mensen niet gaan investeren in iets anders zoals een pc en ze er straks pas achterkomen dat ze daar niet speelbaar op zijn.

Duidelijkheid richting de consument is nooit verkeerd lijkt me.
Zoals dat iedereen weet dat als je een Mario game of Zelda game wil spelen dat je dan een Switch 2 moet kopen.

2
Avatar ViaPatrino
ViaPatrino
lvl10 Deel van het meubilair
3 weken geleden om 13:11

100% dat dit een reactie is op Valve en Helix. Die games zouden dan direct op concurrerende consoles uitkomen waardoor een PlayStation effectief niet noodzakelijk is.

1
Avatar Marc_Vinyard
Marc_Vinyard
lvl7 Checkpoint Jeugd
3 weken geleden om 14:28 bewerkt

Ik ben benieuwd hoe dit voor Sony gaat uitpakken. Uiteindelijk moeten er wel echt sterke singeplayerbangers komen. Als je kijkt naar de verhouding tussen verkochte consoles en verkochte exclusives, dan zie je toch een duidelijk verschil met Nintendo.

De PS5 zit inmiddels rond de 92 miljoen verkochte units, maar games als Astro Bot, Ghost of Yōtei en Ratchet & Clank: Rift Apart verkopen uiteindelijk ergens tussen de 2 en 4 miljoen exemplaren. Gezien de enorme installed base van de PS5, vind ik dit best laag in verhouding. Saros zit volgens mij nog geen eens op 500.000 sales?

De Nintendo Switch 2 heeft ongeveer 20 miljoen verkochte units, maar een game als Donkey Kong Bananza zit al rond de 5 miljoen verkopen en Mario Kart World zelfs richting de 15 miljoen. Dat betekent dat een veel groter deel van de consolebezitters ook daadwerkelijk die exclusives koopt.

Daarom vind ik vergelijkingen tussen Sony en Nintendo ook niet helemaal opgaan. Nintendo verkoopt zijn hardware grotendeels dankzij first-party games die bijna iedereen op het platform wil spelen. PS5 heeft gewoon een goede playerbase opgebouwd dankzij voorgaande generaties en is gewoon de high end console waar de meeste mensen op willen spelen.

Deze stap om games weer exclusief te maken heeft niet zo zeer te maken voor de gamesales of ps5 verkoop, maar omdat ze anders niet relevant meer zijn.

1
Avatar ViaPatrino
ViaPatrino
lvl10 Deel van het meubilair
3 weken geleden om 15:10

Ze hebben natuurlijk de studio's in huis om singleplayer bangers te laten ontwikkelen. Het probleem is alleen dat er zoveel meer studio's zijn die dat ook kunnen, zowel indie als AAA, waardoor er voor de consument genoeg te spelen is en de noodzaak om daar ook een console voor aan te schaffen veel kleiner is.

1
Avatar Ericattack
Ericattack
lvl6 Combo Juggler
3 weken geleden om 11:37

Wat Marc zegt klopt natuurlijk wel. Vanuit financieel perspectief, direct gekeken naar de game, slaat het kan nog wel. Maar over het groter plaatje bekeken denk ik dat dit toch wel de juiste keuze is. Sony maakt behoorlijke verliezen op de exclusieve games over het algemeen, maar dat zorgt bij ons zichzelf zeer serieus nemen de gamers wel voor een goede naam. Helaas zijn wij zware in de minderheid, maar toch.

En daar komt ook nog eens bij kijken dat de games zeer waarschijnlijk veel goedkoper gaan worden in productie en er ook veel meer games uit gaan komen en dat hebben we allemaal te danken aan Ai.

Het kan ook goed zijn dat er dadelijk zoveel toffe single player games worden gemaakt met Ai dat het toch allemaal niet meer uitmaakt.

0
Avatar Xenon
Xenon
lvl9 NPC 2.0
3 weken geleden om 10:58

Goede zet! En wacht maar tot intergalactic uitkomt of de nieuwe Horizon/Last of Us/God of War/Uncharted etc. Dan gaan mensen zo weer een Playstation halen.

2
Avatar gamingliefhebber
gamingliefhebber
lvl12 Clout Farmer
3 weken geleden om 11:01

Nou de nieuwe Horizon zal door de stommiteiten van Sony door guerrilla een live service rommel te laten maken nog wel een jaar of 5 duren. En waarom allemaal vervolgen? Laat ze eens wat nieuws verzinnen.

0
Avatar Vanduul42
Vanduul42
lvl6 Combo Juggler
3 weken geleden om 11:34

Mensen halen toch wel een PlayStation dat is het probleem niet. Mensen die een PS willen die kopen dat toch wel en dat veranderd hier ook verder niet aan.

0
Avatar ViaPatrino
ViaPatrino
lvl10 Deel van het meubilair
3 weken geleden om 13:15

Dat ligt denk ik ook aan de prijs van de PS6.
En de PS5 is zo'n goed apparaat dat het nog helemaal niet aan vervanging toe is wat mij betreft, er is nog genoeg marge/power die in de PS5 zit waarmee ontwikkelaars nog genoeg marge hebben om gamnes mooier te maken. Ik zie de noodzaak niet in van een volgende generatie, nu ben ik misschien niet representatief voor de gehele markt (zeker weten zelfs), maar ik kan me wel voorstellen dat er een significante groep is die de volgende generatie aan zich voorbij laat gaan. Zeker als de PS5 nog ondersteund wordt.
Ik ben ook wel benieuwd hoe Sony daarmee omgaat, de ondersteuning van de PS5 wanneer de PS6 er is. Het apparaat is nog prima

0
Avatar Paasei
Paasei
lvl4 Reply Goblin
3 weken geleden om 10:39

Erg jammer. Ergens vanuit een strategisch punt wel te begrijpen. De console is er niet goedkoper op geworden met zijn ouderdom. Het is zelfs het tegenovergestelde. Dan zou er toch genoeg reden moeten zijn en blijven om er een aan te schaffen.

Ik zelf heb al een hele tijd de PS5 staan, maar er wordt al een poosje geen gebruik van gemaakt. Saros lijkt me tof, maar Returnal speelde zoveel lekkerder met een muis, dat ik hem voor de PS5 laat liggen. Gezien het toch een soortgelijke game is.

0
Avatar Nelsherk
Nelsherk
lvl6 Combo Juggler
3 weken geleden om 09:52

Goed nieuws! Nu lekker die paar Live Service Games afmaken en weer vol op de toffe console exclusives.

Ik vind het zelf niet zo’n probleem dat ze Live Service uitproberen. Maar het slaat natuurlijk nergens op dat je meteen al je geld daarop gaat zetten. Het is gewoon super zonde dat de rest van je productie hier onder gaat lijden.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord