Hermen Hulst zegt dat singleplayer PS5-games weer exclusief worden
Er waren natuurlijk al diverse rapportages over geschreven, maar nu komt PlayStation-CEO Hermen Hulst zelf met een statement over exclusieve PS5-games.
Dit wordt bekendgemaakt door Jason Schreier van Bloomberg. Eerder dit jaar had het journalistieke platform al (meerdere) artikelen vrijgegeven over de strategie van Sony's console en nu lijkt de kogel definitief door de kerk. PlayStation-CEO Hermen Hulst heeft namelijk tijdens een townhall-bijeenkomst meegedeeld dat de verhalende singleplayer-games van PlayStation Studios voortaan exclusief voor de PlayStation-consoles zijn. Deze boodschap werd gegeven aan het personeel van de Japanse gamemaker. Verwacht dus geen pc-ports voor games, zoals Saros en Ghost of Yōtei. Sony hoopt de PlayStation 5 (en toekomstige consoles) zo sterk mogelijk in de markt te zetten en exclusieve games helpen om het platform aantrekkelijk te maken voor spelers.

Is dit een verstandige move voor de PlayStation-consoles? Laat ons gerust weten wat je denkt!
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
TechValve stopt met productie van Valve Index
Valve stopt met de productie van de Valve Index na de komst van de Steam Frame en biedt de restanten met korting aan.
0 reacties -
NieuwsGod of War Laufey krijgt Collector's Box... zonder de game
God of War Laufey krijgt een 'Collector's Box' vol goodies... maar de basisgame krijg je er niet bij.
0 reacties -
TrailerAvatar State Patch onthuld voor Avatar Legends tijdens EVO
Gameplay Group International heeft de trailer voor de Avatar State Patch onthuld. Bekijk het hier!
0 reacties -
TrailerChapter 1 van Hytale is nu beschikbaar
Hytale krijgt een grote content-update in de vorm van Chapter 1: Out of the Breach. Ontdek nu alle nieuwigheden!
0 reacties
Hartstikke goed, je moet je toch een beetje onderscheiden in gameland en dat doe je nou eenmaal door exclusives voor je console uit te brengen.
Nintendo doet dat al sinds het begin en daarom zijn die ook de baas.💪🏻
Het is ergens jammer, Horizon games zijn leuk (als ze het niet gaan verkloten). God of War was met Ragnarok wat mij betreft al een beetje op z'n retour. En Ghost of Yotei had ik nog wel willen proberen, hoewel ik het vorige deel nogal repetitief vond.
Er gaat alleen nooit een PS5 of PS6 komen, Zeker niet voor de huidige prijzen, daar hebben ze echt te weinig exclusives voor. Ik heb ooit eens bij een pot chocopasta oid (geintje 😏, bij een energiecontract geloof ik) een PS4 gekregen die staat al jaren stof te happen.
Tjaa, Playstation 5 verkoop deed het toch al goed? Wat proberen ze hier nu echt mee te winnen dan. Misschien toch een reactie op steam en Helix dan ? Want als je via deze twee platformen playstation games kunt spelen zal de ps5 verkoop flink dalen. Maar dat zal sowieso wel gebeuren als ze maar GAAS blijven uitpoepen.
Erg jammer. Ergens vanuit een strategisch punt wel te begrijpen. De console is er niet goedkoper op geworden met zijn ouderdom. Het is zelfs het tegenovergestelde. Dan zou er toch genoeg reden moeten zijn en blijven om er een aan te schaffen.
Ik zelf heb al een hele tijd de PS5 staan, maar er wordt al een poosje geen gebruik van gemaakt. Saros lijkt me tof, maar Returnal speelde zoveel lekkerder met een muis, dat ik hem voor de PS5 laat liggen. Gezien het toch een soortgelijke game is.
Goed nieuws! Nu lekker die paar Live Service Games afmaken en weer vol op de toffe console exclusives.
Ik vind het zelf niet zo’n probleem dat ze Live Service uitproberen. Maar het slaat natuurlijk nergens op dat je meteen al je geld daarop gaat zetten. Het is gewoon super zonde dat de rest van je productie hier onder gaat lijden.
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.