Microsoft wilde met SEGA concurreren tegen Sony en Nintendo

Joachim Kempin die tussen 1983 en 2003 bij softwaregigant Microsoft, bekend van onder andere het besturingssysteem Windows en tekstverwerkingsprogramma Office, heeft gewerkt. Laat in een interview tegenover website IGN weten dat ze 'ooit' eens hebben overwogen om SEGA over te nemen. Dit werd overwogen om het op te kunnen nemen tegen Sony en Nintendo op de console-markt.

In die tijd waren er drie grote spelers op de markt 'Sony, Nintendo en SEGA. Microsoft wilde SEGA overnemen en op deze console een speciale besturingssysteem zetten, vergelijkbaar met die van Windows. Bill Gates, die toen nog aan het roer van het bedrijf stond, heeft velen gesprekken gevoerd, maar uiteindelijk is van een overname nooit iets gekomen.

Alex Zweers
Alex Zweers Eigenaar & founder
Gemiddelde reviewscore: 3,8/5 164 reviews 7050 artikelen geplaatst

Wat ooit begon met een liefde voor Donkey Kong Country: Diddy Kong’s Quest liep uit tot het managen van zijn eigen gamesite. Vandaag de dag waagt Alex zich echter voornamelijk aan “hier krijg ik echt een God-complex van”-games. Onze regelneef - ook wel Captain Plannert genoemd - heeft altijd wel zijn mening klaarliggen, zeker als het gaat om zijn grote passie; gaming.