PlayStation moet third-party exclusiviteitsdeals aantonen
De zaak rondom de overname van Activision/Blizzard door Xbox blijft interessante wendingen nemen. Nu is het Sony's PlayStation wat zich moet gaan verantwoorden door middel van het aantonen van third-party exclusiviteitsdeals.
De Federal Trade Commission (FTC) heeft een verzoek van Sony's PlayStation voor het grootste gedeelte afgeslagen. De Japanse gamegigant zat er namelijk niet op te wachten om veel informatie te delen met de concurrent Microsoft. Zij hadden een dagvaarding voorgesteld, waarin ze graag de documenten willen zien m.b.t. de third-party exclusiviteitsdeals die Sony gesloten heeft met hun partners. De Federal Trade Commission was het met Microsofts argument eens, dat aangezien veel van deze deal gaat over het schaden van de markt door middel van exclusiviteitsdeals, dat er ook gekeken moet worden naar de praktijken van Sony en wat voor impact die hebben op de competitieve gamemarkt. De FTC heeft echter wel gezegd dat Sony niet hoeft te zoeken naar deals vanaf 2012 - wat Microsoft graag wilde - maar dat ze moeten zoeken naar de contracten en communicatiemiddelen die ingezet zijn vanaf 2019.
Sinds Microsoft Sony een 10-jarige Call of Duty deal aanbood - wat werd afgeslagen - is het een beetje hommeles tussen de twee gamegiganten. Sony moet er namelijk niks van hebben dat Microsoft straks de eigenaar is van de Call of Duty-franchise.

Dit gaat vast nog een staartje krijgen, dus blijf onze website in de gaten houden om niks te missen!
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
TrailerLara Croft viert 30 jaar Tomb Raider met video's en muziek
Tomb Raider bestaat vandaag dertig jaar. Lara Croft viert haar jubileum met een nostalgische video en wat lo-fi-muziek.
1 reactie -
NieuwsSteam maakt persoonlijke gamekalender officieel beschikbaar
Steam maakt de Personal Calendar officieel beschikbaar, waarmee spelers nieuwe games ontdekken op basis van hun speelgedrag.
5 reacties -
NieuwsLook Outside speelbaar tijdens Halloween op PlayStation en Switch
Look Outside, een van de hoogst gewaardeerde horrorgames van de afgelopen jaren, komt naar nieuwe platformen.
0 reacties -
TrailerFragPunk stuurt spelers op gevaarlijke bezorgklussen in Farlands
FragPunk introduceert op 5 november Farlands, een nieuwe multiplayer-modus vol gevaarlijke leveringen.
0 reacties
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.