Remake van The Legend of Zelda: Ocarina of Time biedt 'tijdloze gameplay'
Nadat een website-snippet van The Legend of Zelda: Ocarina of Time (2026) vroegtijdig online verscheen, speculeren fans er lustig op los. De remake zou namelijk 'tijdloze gameplay' bieden en dus geen radicale veranderingen doorvoeren.
Het was het hoogtepunt van de afgelopen Nintendo Direct: de aankondiging van The Legend of Zelda: Ocarina of Time (2026). De remake dook al vaker op in de geruchten vóór de show, maar Nintendo heeft het project eindelijk officieel onthuld. Echter, veel werd er niet prijsgegeven over de game. Tenminste, niet direct. Via BlueSky laat de gebruiker TAHK0 weten dat er een website-snippet per ongeluk te vroeg is ingeladen. Hierdoor kon men een blik werpen over de volgende beschrijving:
The N64 classic reborn as a full remake for Nintendo Switch 2. Experience Ocarina of Time with stunning visuals, updated designs, and timeless gameplay.
Een aantal features vallen hierbij op. Dat de visuals en designs naar de moderne tijd worden gebracht, dat viel te verwachten. Echter, het stukje 'tijdloze gameplay' geeft meer weg dan je wellicht zou denken. We hebben het namelijk in de comments gezien: wat voor soort remake wordt The Legend of Zelda: Ocarina of Time (2026)? Blijft het trouw aan het origineel of gaat het meer de moderne kant op, zoals Breath of the Wild dat destijds deed? De beschrijving spreekt boekdelen. Het lijkt erop dat de aanstaande remake vooral de vertrouwde gameplaysystemen aanhoudt en daardoor dus een klassieke ervaring in een modern jasje voorschotelt.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time (2026) komt dit jaar nog te verschijnen voor de Nintendo Switch 2.
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
Platforms
Ik verwacht wel wat nieuwe gameplay elementen, wellicht een groter Hyrule Field met extra sidequests, gevuld met bossen, planten en dieren, maar geen open wereld of extra dungeons of een aanpassing aan het verhaal. Dat hoeft van mij ook niet.
Bedenk wel dat TOTK gemaakt was voor de Switch 1, dus ik verwacht wel een flinke grafische upgrade en mogelijkheden die de kracht van de Switch 2 tonen. OOT was al perfect imo, en dat wordt nu nog beter. Ik zie het als een RE4 en zijn latere remake, maar ja… we hebben het hier wél over Zelda!😎
Ik verwacht gewoon een Ocarina of Time zoals op de N64, alleen dan gemaakt in de huidige tijd met betere techniek en graphics. Misschien dat een of twee verhalen of karakters net iets anders zijn, maar in grote lijnen zal het 1-op-1 hetzelfde zijn, verwacht ik dan.
"timeless gameplay" is op verschillende manieren te interpreteren. Tijdloos qua controls en camera is de originele OoT in mijn ogen niet meer, dus ik neem aan dat ze deze nu wél tijdloos gaan maken. Hoe dan ook, we weten het pas zeker wanneer de eerste gameplay beelden gaan zien.
GTA KILLERRRRRRR hoop stiekem dat ze ook Majora’s Mask en Twilight Princess ook fully remaken
Dat zou ik jammer vinden. Extra gameplay elementen en content kan de game nu echt wel gebruiken. Het is leuk voor de nostalgische mensen. Maar vooral Hyrule Field zou je veel groter kunnen maken met allemaal additional content die je unlocked naar mate je dungeons verslaat. Hierdoor wordt er niks verandert aan hoe het spel was maar maakt het wel een stuk langer. Daarnaast zou het leuk zijn als er minimaal 2 nieuwe dungeons worden toegevoegd.
Dat ze trouw blijven aan het origineel vind ik niet zo erg. Maar laat ze naast ge-update visuals en moderne mechanics, alstjeblieft ook nieuwe dingen toevoegen! Een 1-op-1 remake zou ik een zwaar gemiste kans vinden met alle mogelijkheden van nu.
Ocarina Of Time wordt gezien als één van de beste games aller tijden, dan is het misschien beter dat ze niet teveel aan hun succesformule sleutelen
Er moeten wel een aantal dingen naar het moderne tijdperk gezet worden.
- Volledige voice acting. En dan bedoel ik echt volledig en niet een halve voice acting zoals in de laatste 2 Zelda games. Waar een character ging praten om vervolgens over te gaan naar teksdialogen.
- Hyrule field moet echt gevuld worden met content nu is een kale vlakte waar je alleen van gebied naar gebied ging dat is niet meer van deze tijd, Zorg voor leuke sidequests waarmee je extra dingen mee kunt verzamelen.
- Een extra Dungeon in de vorm van de light temple.
- Water tempel gemoderniseerd
- En naadloze overgang naar sub gebieden.