SEGA blijft naar manieren zoeken om games fysiek te releasen
Het zal je vast niet zijn ontgaan dat een van de grootste consoleboeren heeft besloten om vanaf 2028 fysieke games in het verleden te laten. Die beslissing kan op veel weerstand rekenen, zo ook bij een van de oud-consoleboeren. SEGA is namelijk nog niet klaar met fysieke releases.
In een interview met Fatmisu werd president en COO van SEGA, Shuji Utsumi, gevraagd naar zijn kijk op fysieke media. Utsumi erkent dat fysieke media diep in het DNA van SEGA zit geworteld, mede dankzij hun verleden als een consolemaker. Uit Utsumi's woorden valt op te maken dat SEGA in zijn positie hier geen beloftes op kan maken. Als een hardwaremaker besluit om geen disc drive in een console te stoppen heb je natuurlijk niks aan een schijfje. SEGA zal echter wel zijn best blijven doen om zo veel mogelijk releases zowel digitaal als fysiek beschikbaar te maken. Dat SEGA naast zijn eigen games ook games van diverse andere uitgevers lokaliseert en publiceert op de Japanse markt zal hier vanzelfsprekend ook een aandeel in hebben.

Dat good ol' SEGA ons als fysieke enthousiastelingen wilt blijven ondersteunen is goed nieuws. Hopelijk volgen meer publishers dit voorbeeld.
-
DownloadnieuwsARC Raiders binnenkort gratis te spelen
Arc Raiders is binnenkort gratis te spelen. Net op tijd voor de release van diens grootste update Frozen Trail.
3 reacties -
TechNACON onthult nieuwe Revolution 5 Unlimited voor PS5
NACON komt met de Revolution 5 Unlimited voor de PS5, een revolutionaire nieuwe controller met ingebouwd scherm.
0 reacties -
ArtikelDit is de volledige Just Dance: Decades of Hits tracklist
Bekijk de volledige tracklist van Just Dance: Decades of Hits met onder meer ABBA en Ariana Grande.
2 reacties -
GeruchtGerucht: Alan Wake 2-co-regisseur werkt aan Remedy-game
Alan Wake 2-co-regisseur Kyle Rowley werkt mogelijk aan een onaangekondigde Remedy-game, blijkt uit zijn LinkedIn-profiel.
2 reacties
Nou Sega. Kom dan maar met een console.
Of boycot Sony gewoon. 1 van deze 2 zou kunnen.
Een echte ‘dreamcast 2’.
Ik denk als nu meteen welke ontwikkelaar zal melden dan een digital only ps6 geen support van hen gaat krijgen dan gaat er geen digital only ps6 komen.
En als die er wel komt dan binnen een jaar een revisie met een discdrive.
En dan alsnog niet de games op uit gaan brengen.
Dan leer je bedrijven om eerst te praten met de makers van games en niet enkel aan eigen winst van de shop.
Ik kan mij niet voorstellen dat third party uitgevers dit walgelijke idee van Sony steunen. Eigenlijk zouden zij allemaal moeten zeggen dat ze PS6 gaan boycotten als het alleen digitaal mag. Brengen ze die games uit op Switch en Xbox. Eens kijken of Sony het dan nog steeds zo leuk vind.
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.