AD
Rockstar - GTA Online - The Kortz Center Heist

Game Over Podcast S5, E2: Liever remakes of nieuwe games?

In de tweede aflevering van het vijfde seizoen keert Frietrick weer terug en bespreekt hij samen met hoofdredacteur Patatrick en nieuweling Daniël de State of Play na. Ook kletsen ze uitvoerig over de games die ze hebben gespeeld de afgelopen week en wordt de stelling voorgelegd of ontwikkelaars zich moeten richten op het maken van nieuwe games of remasters/remakes. Pak je drankje erbij en luister mee met onze podcast.

Heb jij een vraag voor de podcasters, feedback of wil je gewoon even laten weten dat je ons tof vindt? Abonneer op ons kanaal, geef een duimpje omhoog en laat je horen in de comments. Alle steun waarderen we zeer. Vergeet niet om jouw stelling van de week in de comments achter te laten, wie weet is jouw stelling wel de ster van onze volgende aflevering!

Daniël van Daalen
Daniël van Daalen AV Redacteur
16 artikelen geplaatst

Schrijven is niet zijn favoriete hobby, maar als je iemand nodig hebt om slap te ouwehoeren over games, dan is Daniël daarvoor de aangewezen persoon. Doorgaans struint hij wel heel het internet af om op de hoogte te blijven van het laatste gaming nieuws, want dat is immers zijn grootste liefde. Naast zijn gezin dan. In de digitale pen zal hij niet snel klimmen, maar op audiovisueel vlak voelt Daniël zich een stuk beter thuis. Kijk dan ook niet raar op als je hem voorbij ziet komen in een video of aan hoort schuiven bij de Game Over Podcast.

AD
Rockstar - GTA Online - The Kortz Center Heist
Reacties
Avatar Xenon
Xenon
lvl11 Commander
24 februari 2026 om 00:14

Ik vind een 7,5/8 eigenlijk aan de lage kant. De line-up was deze keer zo sterk dat het bijna niet beter kan. Er ontbrak misschien net die ene gigantische uitsmijter, maar de rest van de lijst was nagenoeg perfect. En goede remakes zijn altijd welkom die luie remasters voegen weinig toe voor mij.

1
Avatar Maestro
Maestro
lvl11 Commander
19 februari 2026 om 23:18

Nice nieuwe aflevering!

2
Avatar MooiMan
MooiMan
lvl12 Clout Farmer
19 februari 2026 om 13:16

Remakes en remasters zijn top om de (meestal lange) periodes tussen nieuwe games op te vullen. Dus liever nieuwe games, maar zonder re-releases zou het gamelandschap er een stuk somberder uitzien.

2
Avatar Mark
Mark
lvl7 Checkpoint Jeugd
18 februari 2026 om 19:41

Liever nieuwe games natuurlijk, maar tegenwoordig krijgen we allemaal live service games waarop ik niet zit te wachten. Dan maar liever een goede remake zoals Tomb Raider die dit jaar moet verschijnen.

0
Avatar Twinsen_Blaze
Twinsen_Blaze
lvl8 Achievement Hunter
18 februari 2026 om 19:06

Leuke podcast heren! Geluid van Patatrick was nog wel iets te zacht.

1
Avatar Mister_Frowdo
Mister_Frowdo
lvl15 Community Veteraan
18 februari 2026 om 17:38

Remasters kunnen vaak luie cash grabs zijn, of soms juist zeer goed omdat ze niet te veel afwijken van het origineel, maar de grafische prestaties en resolutie upscalen naar eigentijdse standaarden. Remakes daarentegen vind ik altijd bewonderenswaardig omdat ze van nul beginnen.

Soms is de nostalgische bril ook verantwoordelijk voor het onjuist beoordelen van een oude game in deze tijd. Ik speel momenteel nog steeds veel oude games uit nostalgie, maar als je ze speelt op de originele console, is het toch even slikken. Vaak is de resolutie erg blurry en de framerate maakt het soms zelfs onspeelbaar. Voorbeeld: de Resistance games zijn een framerate hel voor een fps. Skyrim eveneens. GTA San Andreas een ai-pedestrian puinhoop. Maar zo kennen we deze games, en ergens is dat te begrijpen voor een game met een lange levensloop en populariteit.

Daarom ben ik wel fan van zowel remasters als remakes, tenminste, wanneer ze trouw zijn aan het origineel. Sommige games waar ik graag nog eens virtueel naartoe ga, zijn vaak onspeelbaar of te verouderd qua missiedesign waardoor frustratie de bovenhand speelt. Of ze wijzigen het kleurenpalet waardoor het ook een deel van de originele charme mist.

Games als Resident Evil 2 & 4 zijn perfecte voorbeelden hoe het moet. Remasters zoals de God of War trilogie voor de PlayStation 3 eveneens. Cashgrabs zoals de GTA trilogie remaster een voorbeeld van hoe het zeker niet moet!

2
Avatar Juggy-Gameliner
Juggy-Gameliner
Gameliner
18 februari 2026 om 12:26

Fijne aflevering heren! Om antwoord te geven op het vraagstuk: remasters/remakes zijn voor mij een vak apart. Ik kan nooit van tevoren heel enthousiast worden over een remake, maar uiteindelijk is het een feit dat sommige remakes echt enorm goed zijn. Resident Evil 4, Silent Hill 2, Dead Space waren naar mijn idee games die geen remakes nodig hadden, maar die uiteindelijk wel volledige heruitgaven kregen en dat resulteerde wederom in hele goede games.

Als ik mag kiezen, dan kies ik altijd voor een nieuwe IP of vervolgstap binnen een franchise. Maar een goede remake zo nu en dan blijft natuurlijk fijn om op te pakken. Al zou ik het leuk vinden als ontwikkelaars een keer games remaken die destijds de plank volledig missloegen, in plaats van de klassiekers opnieuw neer te zetten.

1
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord