Opinion: Ik ben een watje

Er is de afgelopen jaren regelmatig wat te doen geweest over de moeilijkheidsgraad van games. Doordat gaming steeds meer mainstream werd, moest het niveau ook flink omlaag om het voor iedereen leuk te houden. De fanatieke gamers schreeuwden moord en brand bij elke gameserie die bij een nieuw deel flink wat inleverde op de moeilijkheidsgraad. 'Hard' zou nog niet eens zo uitdagend zijn als wat 'Easy' vroeger was. Enkele ontwikkelaars grepen in en voegden extra niveaus toe, zoals 'Extra Hard', 'Insane', enzovoorts.

Nou ben ik zelf zo'n gamer die opgroeide met de opkomst van het medium. Met een gezonde dosis fantasie kon ik in een eindbaas bestaande uit vier pixels een monster zien dat vele malen angstaanjagender was dan de huidige, uit miljoenen polygonen bestaande monsters. En al eerder zag ik in Pong een schitterende tennisbaan, vergelijkbaar met het Center Court op Wimbledon, waarbij ik zelfs de aardbeien in het bakje van die bleke Engelsman op de derde rij achter de umpire kon tellen.

Ik ben dus opgegroeid met games die belachelijk moeilijk waren. Games die je daadwerkelijk lieten zweten. Het was niet vreemd als je na uren gamen op een 'oneerlijke' manier (trial & error was aan de orde van de dag) de dood vond en gewoon weer helemaal opnieuw moest beginnen. Heel soms speel ik nog wel zo'n game en kom ik erachter dat ik vroeger wel heel wat meer doorzettingsvermogen en skills had dan tegenwoordig. Ik heb er gewoon geen zin meer in om moeite te doen voor het uitspelen van een game. Wordt het me even te moeilijk, dan gaat de console uit en zet ik een filmpje aan.

Gevolg is onder andere dat ik voornamelijk films kijk en steeds minder games speel. Wat mij betreft kunnen games dan ook niet makkelijk genoeg zijn. Er zit al genoeg uitdaging in het tevreden houden van mijn vrouw. Natuurlijk mag er een stukje uitdaging inzitten, maar als het ook maar even te moeilijk wordt ben ik er al vrij snel klaar mee. Gamers die klagen dat alles te makkelijk wordt: ga lekker multiplayeren.

Reacties
Avatar JustB-oud-4159
JustB-oud-4159
lvl14 High Score Chaser
17 mei 2013 om 16:34

Bij mij hangt het helemaal van de game af...
Sportgames speel ik altijd op het moeilijkst.
Shooters wil ik nog wel eens op normal zetten.
Maar easy gebruik ik nooit, er moet nog wel een beetje moeilijkheid in zitten ;) Door een game heen vliegen vind ik ook niks!

0
Avatar UniQ Gamer NL
UniQ Gamer NL
lvl15 Community Veteraan
16 mei 2013 om 22:22 bewerkt

Ik hou juist wel van een uitdaging. Dan voel ik me namelijk nog beter als het lukt :) Maar eigenlijk komt het vooral doordat ik een achievement hunter ben die alles in zo min mogelijk playtroughs wil halen, dus gelijk op het allermoeilijkste niveau begint. Zo heb ik laatst BioShock Infinite gelijk op 1999 Mode uitgespeeld, wat prima te doen was.

0
Avatar Peter
Peter
lvl20 Gameliner Grandmaster
16 mei 2013 om 13:22

Toch hou ik zelf wel van een beetje "Hurt me plenty" ;)

Ligt bij mij altijd heel erg aan de bui waarin ik ben, en het genre game. De meeste games speel ik om het verhaal en de sfeer, waarbij het enkel een last is als je constant dood gaat, dus wil ik niet dat het te moeilijk wordt.

Maar ja, bij van die survival horror games, als die te makkelijk zijn, dan is het vaak ook in zijn geheel niet eng meer. Zo'n game als Dark Souls werkt juist verslavend vanwege dat het zo'n uitdaging is, dat dan weer wel.

0
Avatar Liebling
Liebling
lvl14 High Score Chaser
16 mei 2013 om 12:39

Mee eens ;), zet zelf games heel vaak op easy of normaal. Ik geef dan misschien niet snel op, want dan zou ik al een heleboel games in een hoekje kunnen gooien, maar heb vaak zat dat ik het levelen om verder te kunnen komen helemaal zat ben. Ik game namelijk toch meer om het verhaal dus loop ik ook vaak liever vrij snel door de games heen al kan de main story ook erg lang duren :P.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord